Strona główna MIELEC Mieleckie służby ratownicze wspólnie ćwiczyły

Mieleckie służby ratownicze wspólnie ćwiczyły

0
Reklama

Wczoraj, w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu, odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe służb Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego. Ich celembyło doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych.

Założenie polegało na otrzymaniu wiadomości o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, przy ul. Tańskiego w Mielcu. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, dyrektor szkoły dokonał zgłoszenia faktu znalezienia pakunku do stosownych organów. Jako pierwsi na miejsce przybyli policjanci ruchu drogowego, których zadaniem było udrażnianie i zabezpieczanie dróg dojazdowych dla służb ratunkowych. Następnie na miejsce zadysponowano nieetatową grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego mieleckiej komendy, w której skład wchodzi przewodnik z wyspecjalizowanym psem do wyszukiwania materiałów wybuchowych.

Reklama

W trakcie podjętych działań rozpoznawczych ujawniono pakunek, w którym znajdował się materiał wybuchowy. Dzieci i pracownicy szkoły zostali ewakuowani przy pomocy interweniujących służb. Po ewakuacji kilkuset osób znajdujących się w budynku, funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego przystąpili do dalszego przeszukiwania budynku. W trakcie tych czynności ujawnili kilkadziesiąt osób, które nie ewakuowały się. Wszystkie osoby wyprowadzono z obiektu, nie wymagały pomocy medycznej.

Przeprowadzanie tego rodzaju ćwiczeń, to doskonała okazja do doskonalenia umiejętności współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych, a także wymiany doświadczeń wśród uczestników.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!