Strona główna MIELEC Mielecka fontanna potraktowana jak toaleta. Trwa badanie wody

Mielecka fontanna potraktowana jak toaleta. Trwa badanie wody

0
Źr. Screen Youtube
Reklama

Świeżo wyremontowana fontanna na Rynku w Mielcu została zamknięta. Badania wody wykazały, że znajdują się w niej bakterie pochodzenia kałowego.

Od marca br. trwały prace polegające na przebudowie konstrukcji, wymianie automatyki i elektryki fontanny. Wszystko to pochłonęło milion zł. z budżetu miasta. Mielczanie nie nacieszyli się jednak nią długo.

Reklama

Już wcześniej pojawiały się sygnały, że woda w fontannie jest niewłaściwie użytkowana, m.in. posłużyła trzem mężczyznom jako prysznic. Teraz ktoś potraktował to miejsce jak toaletę.

Odpowiedzialny za funkcjonowanie fontanny Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi poinformował, że podjęto czynności zmierzające do poprawy jakości wody. Zwiększono dawkę chloru, która ma zniszczyć bakterię. W piątek pierwsza próbka potwierdziła skuteczność tego działania, jednak urzędnicy zanim uruchomią fontannę na nowo czekają na wyniki drugiego badania.

Podjęte działania wynikają z troski o zdrowie mieszkańców, ponieważ połączenie amoniaku pochodzącego z moczu z wodą chlorowaną wywołać może poważne choroby m.in. układu oddechowego.

Poprzedni artykułKonfederacja jako pierwsza zebrała podpisy w okręgu rzeszowskim
Następny artykułSą wyniki sekcji zwłok zmarłej Joanny R.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!