W czwartek dokonano odbioru technicznego nowej biblioteki publicznej przy ulicy Kusocińskiego, w związku z zakończeniem prac budowlanych wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele inwestora, którym jest Urząd Miejski w Mielcu oraz wykonawcy czyli  firmy BAUDZIEDZIC Sp. z o.o. z Rudnej Małej koło Rzeszowa, a także przedstawiciele pracowni architektonicznej z Nowego Sącza, której koncepcja przebudowy biblioteki została wybrana w ogłoszonym w roku 2015 konkursie architektonicznym.

Przypomnijmy – umowę z generalnym wykonawcą opiewającą na kwotę około 20,4 mln zł. podpisano na początku 2018 roku. Projekt zgłoszony w ramach konkursu dedykowanego dla Miejskich Obszarów Funkcjonalnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 uzyskał dofinansowanie w wysokości ok. 6 mln zł.

Firma BAUDZIEDZIC zrealizowała pierwszą część tej inwestycji obejmującą gmach nowej biblioteki wraz z terenem bezpośrednio przylegającym do budynku i parkingiem przy ulicy Kusocińskiego. Dopiero w drugim etapie zostanie zrealizowany projekt zagospodarowania na nowo terenu parku przylegającego do budynku biblioteki od strony ulicy Solskiego, a także terenu przy ulicy Grunwaldzkiej przylegającego do obiektu MOSiR-u. Ma tam powstać nowy skwer i parking.

W styczniu ogłoszono przetarg na dostawę wyposażenia dla nowej biblioteki obejmującego dostawę mebli, dostawę wyposażenia multimedialnego i teleinformatycznego. Termin składania ofert przesunięto na 28 marca br. Oddanie obiektu do użytkowania planowane jest na wrzesień bieżącego roku.