Strona główna MIELEC Mielec: Trwa X Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. Ramowy program

Mielec: Trwa X Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. Ramowy program

0
Reklama

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, Stowarzyszenia Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo” i jej Rady Programowej oraz Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich  zaprasza na jubileuszowy X Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. Festiwal rozpoczął się wczoraj i potrwa do jutra.

Tegoroczne motto Festiwalu nawiązuje do cenionej przez środowiska lotnicze sentencji łacińskiej „Per aspera ad astra”, czyli „Przez trudy do gwiazd”. W dotychczasowych edycjach Festiwalu staraliśmy się podkreślać, jak wielkie znaczenie dla rozwoju intelektualnego młodego pokolenia ma rozwijanie pasji odkrywania oraz pogłębianie zainteresowań naukami przyrodniczymi i technicznymi.
Tradycyjnie już głównymi obszarami naszych zainteresowań są inteligentne specjalizacje województwa podkarpackiego, czyli lotnictwo, kosmonautyka, motoryzacja, informatyka i telekomunikacja (poszerzona w tegorocznej edycji Festiwalu o robotykę) oraz wybrany fragment jakości naszego życia, jakim jest czyste powietrze.

Szczegółowy program:

http://festiwal10.ckp.edu.pl/program/

Reklama
Reklama