Strona główna MIELEC Mielec: Stal szykuje się do ekstraklasy. Stadion będzie miał podgrzewaną płytę

Mielec: Stal szykuje się do ekstraklasy. Stadion będzie miał podgrzewaną płytę

0
Reklama

Miasto Mielec i Powiat Mielecki wspólnie wybudują instalację podgrzewania płyty mieleckiego boiska. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas konferencji prasowej w niedzielę,  25 marca na Stadionie Miejskim w Mielcu.


Podgrzewana płyta boiska Stadionu Miejskiego w Mielcu, gdzie swoje mecze rozgrywa pierwszoligowa FKS Stal Mielec będzie kosztować ponad dwa miliony złotych. Koszty inwestycji wykaże przetarg na roboty budowlane. Plan zakłada pozyskanie dofinansowania w wysokości 50 procent z Ministerstwa Sportu i Turystyki, po 25 procent kosztów mają pokryć samorząd miejski i powiatowy z Mielca. Zamiary inwestycyjne wskazują, że instalacja systemu podgrzewania murawy będzie realizowana latem. Szacowany koszt to około 2 miliony złotych.
W ciągu kilkunastu najbliższych tygodni rozstrzygnie się kwestia awansu FKS Stali Mielec do najwyższej klasy rozgrywkowej piłki nożnej w Polsce. Taki scenariusz, na który liczą mieszkańcy Mielca i regionu, niesie ze sobą wymagania licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej stawiane obiektom ekstraklasowym. Jednym z nich jest podgrzewana murawa boiska. Dlatego władze Mielca, jako właściciel obiektu przy ul. Solskiego postanowiły przygotować się do inwestycji, która umożliwi prowadzenie rozgrywek piłkarskich w okresie niskich temperatur i ograniczonej wegetacji trawy.
W ramach inwestycji planowana jest przebudowa istniejącego przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej, budowa węzła na potrzeby podgrzewania murawy i instalacja grzewcza na murawie boiska. Prace obejmują w pełni automatyczną pracę systemu ogrzewania murawy boiska. W związku z planowanymi robotami, konieczna będzie również wymiana istniejącej murawy. Planowane prace nie zmieniają funkcji i wysokości posadowienia istniejących obiektów budowlanych.
O inwestycji podczas niedzielnej konferencji prasowej poinformowali Fryderyk Kapinos – pełniący funkcję prezydenta miasta Mielca, Zbigniew Tymuła – starosta mielecki, europoseł Tomasz Poręba oraz prezes klubu Jacek Orłowski.

źr. Stal Mielec

Reklama
Reklama