Mateusz Morawiecki chciał zobaczyć jak wygląda sytuacja w powiecie mieleckim w związku z zagrożeniem powodziowym. Premier odwiedził gminę Wadowice Górne. Towarzyszył mu Komendant Główny Straży Pożarnej Leszek Suski, wojewoda Ewa Leniart i marszałek Władysław Ortyl.

Premier odwiedził gminę Wadowice Górne. Mateusz Morawiecki podziękował strażakom, policjantom i żołnierzom za ich ofiarną służbę i pomoc mieszkańcom oraz zaoferował każdą niezbędną pomoc. Rozmawiał też z mieszkańcami gminy. Skalę sytuacji przedstawił wójt gminy Michał Deptuła. Wieczorem w Wadowicach odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

Dziś podczas konferencji prasowej w Wadowicach Górnych marszałek Władysław Ortyl złożył deklarację wsparcia finansowego z samorządu województwa dla poszkodowanych gmin podczas powodzi.

Wcześniej w siedzibie gminy odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Sytuacja w gminie Wadowice Górne wciąż jest trudna. Podtopionych jest tam 120 budynków, ewakuowano 18 osób. Trwa zabezpieczanie wyrwy w wale w Jamach-Przybysz.

O sytuacji powodziowej dyskutować będą radni podczas poniedziałkowej sesji sejmiku województwa.

źr. UMWP