Strona główna KULTURA Mielec: Polskie Zakłady Lotnicze wieczorem otworzą swoje drzwi dla zwiedzających

Mielec: Polskie Zakłady Lotnicze wieczorem otworzą swoje drzwi dla zwiedzających

0
Reklama

Europejska Noc Muzeów i Festiwal Muzyczny w Łańcucie to nie jedyne propozycję na spędzenie dzisiejszego wieczora i nocy. Dziś wieczorem drzwi dla zwiedzających otworzą Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu. W specjalnie przygotowanej scenerii odwiedzający będą mogli przyjrzeć się wystawie samolotów, które stanowią chlubę lotniczej tradycji Mielca.


Nie zabraknie produkowanych obecnie – samolotu M28 i śmigłowca BLACK HAWK. Uzupełnieniem będzie wystawa modeli z własnej kolekcji oraz zaprzyjaźnionych modelarzy, którzy udostępnią szerokiej publiczności swoje eksponaty. W ramach imprezy dużo będzie mowy o Funduszach Europejskich, po które firma skutecznie sięga i z powodzeniem wykorzystuje realizując swoje innowacyjne projekty, dlatego wydarzeniu przyświeca hasło: Fundusze Europejskie – Podkarpackie korzysta.
Wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 17.00 obfitować będzie w wiele innych atrakcji, które zapewnią i dorosłym i dzieciom podróż w czasie, od pierwszych nowinek po najnowsze osiągnięcia techniki. Zwiedzając przygotowane stoiska będzie można zgłębić tajniki optyki, fizyki czy robotyki, zagrać w gry, poznać historię COP, a także oglądnąć krótkometrażowe projekcje o tematyce awiacyjnej związanej z PZL Mielec. Chętni mogą wysłuchać  prelekcji na temat budowy modelu samolotu PZL.37 Łoś (godz. 18:00 i 19:00), a dzieci wyposażone w „Paszporty PZL” wezmą udział w grze z nagrodami. Będzie możliwe zbudowanie robota, pogranie z nim w kalambury, spróbowanie swych sił w labiryncie pełnym luster, czy za sterami symulatora lotu.
Swoją ofertę dla zwiedzających przygotował również Urząd Marszałkowski promujący  swoje działania pod hasłem „Fundusze europejskie – Podkarpackie korzysta”. Wiesz „co-nieco” o funduszach europejskich – zakręć kołem fortuny lub zagraj w grę planszową, przy odrobinie szczęści zdobędziesz atrakcyjne nagrody.
Organizatorzy zapewniają na terenie Mielca transport na miejsce imprezy bezpłatnymi liniami MKS.
Wydarzenie potrwa od godz. 17:00 do 23:00. Brama wejściowa czynna będzie do 22:30.

Reklama