Strona główna MIELEC Mielec: Podpisano umowę na śmigłowce dla polskiego wojska

Mielec: Podpisano umowę na śmigłowce dla polskiego wojska

0
Reklama

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostawę czterech śmigłowców S-70i Black Hawk dla Wojska Polskiego. Uroczystość odbyła się w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.


Przedmiotem umowy jest dostawa 4 śmigłowców S-70i Black Hawk do prowadzenia powietrznych operacji specjalnych wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym. Terminy dostaw śmigłowców zostały przewidziane do końca 2019 roku.
Minister Mariusz Błaszczak zaznaczył, że decyzja o zakupie śmigłowców dla Wojska Polskiego to gwarancja podwyższenia zdolności bojowych żołnierzy wojsk specjalnych. – Polscy specjalsi są świetni i  zasługują na to, aby dysponować najnowocześniejszym sprzętem. I od dzisiaj właśnie tak się stanie – podkreślił minister.
– Poprzez tego typu działania nie tylko wzmacniamy sojusz NATO, nie tylko umacniamy Polskie bezpieczeństwo – bezpieczeństwo polskiego nieba,ale również wzmacniamy polski przemysł. Jest to połączenie strategii rozwoju ze strategią zapewnienia bezpieczeństwa – powiedział w Mielcu premier Mateusz Morawiecki.
źr. MON

Reklama
Poprzedni artykułKupujmy bezpiecznie w sieci. Ostrzegamy przed oszustami
Następny artykułGIF wycofuje ze sprzedaży znany spray do nosa