Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał umowę na dostawę czterech śmigłowców S-70i Black Hawk dla Wojska Polskiego. Uroczystość odbyła się w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

Przedmiotem umowy jest dostawa 4 śmigłowców S-70i Black Hawk do prowadzenia powietrznych operacji specjalnych wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym. Terminy dostaw śmigłowców zostały przewidziane do końca 2019 roku.

Minister Mariusz Błaszczak zaznaczył, że decyzja o zakupie śmigłowców dla Wojska Polskiego to gwarancja podwyższenia zdolności bojowych żołnierzy wojsk specjalnych. – Polscy specjalsi są świetni i  zasługują na to, aby dysponować najnowocześniejszym sprzętem. I od dzisiaj właśnie tak się stanie – podkreślił minister.

– Poprzez tego typu działania nie tylko wzmacniamy sojusz NATO, nie tylko umacniamy Polskie bezpieczeństwo – bezpieczeństwo polskiego nieba,ale również wzmacniamy polski przemysł. Jest to połączenie strategii rozwoju ze strategią zapewnienia bezpieczeństwa – powiedział w Mielcu premier Mateusz Morawiecki.

źr. MON