Strona główna MIELEC Mielec: Ochrona środowiska zajmie się Kronospanem

Mielec: Ochrona środowiska zajmie się Kronospanem

0
Reklama

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska informuje, że od dnia 26 stycznia br. trwa kontrola w firmie Kronospan Mielec Sp. z o. o. Kontrola prowadzona jest na wniosek Prezydenta Miasta w związku z licznymi interwencjami mieszkańców.


WIOŚ w Rzeszowie prowadzi kontrolę w firmie Kronospan, w Mielcu. Firma produkująca płyty drewnopochodne, służące do produkcji mebli, codziennie wysyła w powietrze tony trujących spalin, powodujących smog i zanieczyszczenie powietrza. Problemy Mielczan z zachodnim koncernem są zmorą od kilku lat. Już we wrześniu 2016 r. europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba wystosował apel do Komisji Europejskiej i ministra środowiska Jana Szyszki. – Tomasz Poręba zwrócił się o pilną interwencję zarówno do ministra środowiska prof. Jana Szyszki jak i Komisji Europejskiej. Tomasz Poręba domaga się wnikliwej kontroli emisji zanieczyszczeń oraz wyciagnięcie wszelkich możliwych konsekwencji wobec firmy Kronospan gdyby nie przestrzegała ona obowiązujących norm i uregulowań prawnych w zakresie poziomu zanieczyszczeń jakości powietrza w mieście. W swojej priorytetowej interpelacji do Komisji Europejskiej europoseł PiS zwrócił się o przeprowadzenie w Mielcu przeglądu ekologicznego – brzmiał fragment komunikatu posła do Parlamentu Europejskiego.
Rozpoczęta została bez wcześniejszego zawiadomienia przedsiębiorcy o zamiarze wszczęcia kontroli i obejmuje emisję zanieczyszczeń do powietrza i gospodarkę wodno-ściekową.
Wyniki kontroli będą znane po jej zakończeniu.
foto: Obywatelski Mielec

Reklama