Strona główna MIELEC Mielec: Marszałek Ortyl wnioskuje o wstrzymanie instalacji Kronospanu

Mielec: Marszałek Ortyl wnioskuje o wstrzymanie instalacji Kronospanu

0
Reklama

Marszałek złożył wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o wstrzymanie użytkowania instalacji przez firmę Kronospan. Producent płyt drewnopochodnych funkcjonuje w Mielcu od 20 lat. Mieszkańcy Mielca od dłuższego czasu skarżą się, że ich zdaniem firma negatywnie wpływa na jakość mieleckiego powietrza.


Swoją decyzję marszałek ogłosił dziś podczas sesji rady miasta w Mielcu. Jeden z punktów był poświęcony jakości mieleckiego powietrza. Jedynym podmiotem uprawnionym do kontrolowania wpływu działania firmy na czystość powietrza jest Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Mnóstwo kontroli, które przeprowadzał WIOŚ na wniosek zaniepokojonych mieszkańców nie wykazywały negatywnego wpływu na środowisko, podobnie jak kontrola Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.
Ostatnia kontrola trwała od 26 stycznia do 28 lutego. 2 marca WIOŚ ogłosił, że również w tym przypadku nie zanotowano naruszeń pozwolenia zintegrowanego dla Kronospanu. 9 marca WIOŚ wydał kolejny komunikat w którym czytamy: „Po analizie sprawozdania z przeprowadzonych pomiarów na emitorze suszarni włókien, stwierdzono wartości wyższe we wskaźnikach dwutlenek siarki, tlenki azotu i tlenek węgla, w porównaniu do wartości określonych w pozwoleniu zintegrowanym. Uzyskane wyniki pomiarów będą stanowić podstawę do dalszych działań administracyjnych w stosunku do kontrolowanego podmiotu”.
W tej sytuacji marszałek województwa złożył wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska wniosek o wstrzymanie użytkowania instalacji przez firmę Kronospan. Jednocześnie z uwagi na fakt, że WIOŚ po raz pierwszy zanotował możliwość naruszenia pozwolenia zintegrowanego, marszałek województwa wszczął postępowanie cofnięcia pozwolenia zintegrowanego firmie Kronospan.
źr. UMWP

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: W mieście powstaną inteligentne przystanki
Następny artykułZłoto i diamenty spadające z nieba? Tak, to prawda. W rosyjskim samolocie odpadł właz