Strona główna MIELEC Mielec: Dom św. Jana Pawła II rozpoczął działalność

Mielec: Dom św. Jana Pawła II rozpoczął działalność

0
Reklama

Dom Dziennego Pobytu oraz siedziba Warsztatów Terapii Zajęciowej to nowe inwestycje skierowane do osób starszych i niepełnosprawnej młodzieży. W oficjalnym otwarciu mieleckiego kompleksu uczestniczył m.in. marszałek Władysław Ortyl.


Rozbudowa obiektu trwała od zeszłego roku. Jako pierwszy powstał Dom Św. Jana Pawła II, którego adaptacja pozwoliła na uruchomienie Domu Dziennego Pobytu oraz Warsztatów. Dzięki dostosowaniu budynku, w Domu Św. Jana Pawła II opieką zostanie otoczonych 30 seniorów, młodzież korzystająca z Warsztatów Terapii Zajęciowej może liczyć na 25 miejc.

Pamiętam rozmowę z proboszczem, kiedy powiedział, że musi znaleźć miejsce na pomnik Jana Pawła II. Oczywiście patrzyłem na to w kategoriach jakiegoś cokołu na którym stanęłaby figura. Okazuje się jednak, że ten „pomnik” jest bardzo budujący i rzeczywiście zgodny z nauczaniem i testamentem Jana Pawła II – mówił w trakcie otwarcia marszałek Władysław Ortyl.

Wartość projektu to ok 3,5 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego wyniosło ok. 2,7 mln zł.
źr. Podkarpackie.pl

Reklama
Reklama