Strona główna WIADOMOŚCI Międzynarodowa współpraca służb przyniosła kolejne efekty

Międzynarodowa współpraca służb przyniosła kolejne efekty

0
Reklama

Litewscy policjanci zatrzymali na przejściu granicznym z Białorusią cztery luksusowe samochody o wartości 1,3 mln złotych. Ich działania były podjęte w wyniku informacji uzyskanej od funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Do zdarzenia doszło 1 marca na jednym z litewsko-białoruskich przejść granicznych. Informację poprzez polsko-litewskie centrum współpracy policyjnej w Budzisku przekazali śledczy z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Podkarpaccy mundurowi mieli wiedzę o podejrzanym transporcie luksusowych samochodów mogących pochodzić z przestępstwa. Litewskie służby zareagowały błyskawicznie.

W rejonie przejścia granicznego znaleźli naczepę, a w niej luksusowe samochody. W wyniku działań zatrzymano auta marki BMW (X5, 520 oraz iX) i Mercedes (E220) wyprodukowane w 2021 i 2022 roku. Jak się okazało, samochody były przywłaszczone z wypożyczalni działających na terenie UE. Finalnie pojazdy o łącznej wartości 1,3 mln złotych miały być przemycone dalej na wschód. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Policji litewskiej.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!