Strona główna WIADOMOŚCI Miasto przekazało działki pod budowę nowego sądu. Przejmie Zamek Lubomirskich

Miasto przekazało działki pod budowę nowego sądu. Przejmie Zamek Lubomirskich

59
0

W rzeszowskim ratuszu Miasto podpisało akt notarialny z Ministerstwem Sprawiedliwości, na mocy którego przekazało mu działki o powierzchni ponad hektara w rejonie ul. Zielonej i Granicznej na osiedlu Drabinianka pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Gdy ten gmach zostanie wybudowany, miasto będzie dysponować Zamkiem Lubomirskich.
Na w pełni uzbrojonej działce zostanie postawiony nowoczesny budynek, do którego z Zamku Lubomirskich przeniesie się Sąd Okręgowy, o co od lat zabiegał prezydent Rzeszowa. Zamek zostanie przeznaczony na cele kultury, promocji, działalności artystycznej.
Obecnie Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna plan inwestycyjny, po zaakceptowaniu którego zostanie wybrany projekt nowego budynku. Będzie on centrum informatycznym sądownictwa dla całego Podkarpacia, najnowocześniejszym w Polsce.
Budowa nowego gmachu będzie najprawdopodobniej trwała nie dłużej niż 2,5 roku. Do 6 miesięcy od zakończenia budowy ma się odbyć przeprowadzka ludzi i sprzętu z zamku, po czym nastąpi faktyczne przekazanie Zamku Lubomirskich miastu.
ź: UM Rzeszów