Strona główna POLITYKA Miasto przejęło działki pod Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

Miasto przejęło działki pod Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne

344
0

Kandydatka na prezydenta Rzeszowa dr Ewa Leniart wraz z pełniącym obowiązki prezydenta Rzeszowa Markiem Bajdakiem poinformowali o sfinalizowaniu procesu pozyskiwania działek, niezbędnych do rozpoczęcia budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego.

W poniedziałek oboje udadzą się do Warszawy, by przekazać stosowne dokumenty i zabezpieczyć rządowe dofinansowanie do tej kluczowej dla rozwoju sportu w Rzeszowie inwestycji. Według obowiązującego porozumienia połowę kosztów ma pokryć ministerstwo, drugą połowę wspólnie miasto i samorząd województwa. Koszt Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego może sięgnąć nawet 120 mln zł.

Miasto zakupiło trzy 20-arowe działki za ponad milion sto tysięcy złotych. Dzięki temu miasto może wystąpić o pozwolenie na budowę. Według zapewnień Marka Bajdaka taki wniosek zostanie złożony już w maju.

Marek Bajdak, pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa – Cały harmonogram, jaki zakładałem został wypełniony właśnie dzisiaj. O 16:49 dokładnie dostałem wiadomości od dyrektora biura gospodarki mieniem, że ostatnia z tych trzech działek, które musieliśmy kupić, już jest we władaniu miasta.

W konferencji prasowej wzięli również udział europoseł Tomasz Poręba i prezes CWKS Resovia Aleksander Bentkowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here