Strona główna WIADOMOŚCI Miały nosa do skrytki w baku. Znalazły kilka tys. paczek papierosów

Miały nosa do skrytki w baku. Znalazły kilka tys. paczek papierosów

0
Reklama

 7,4 tys. sztuk nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce. W wykryciu skrytki z papierosami pomogły im służbowe psy Luna i Hera

Luna i Hera towarzyszyły funkcjonariuszom podczas kontroli samochodu, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Labradorki specjalizujące się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych zainteresowały się szczególnie zbiornikiem paliwa. Jak sprawdzili funkcjonariusze, zbiornik został przerobiony do ukrycia nielegalnego towaru. Znajdowało się w nim 7,4 tys. sztuk papierosów.
Pojazdem kierował 22–letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze zabezpieczyli do dalszego postępowania nie tylko papierosy, ale także przystosowany do przemytu samochód.

Reklama

Podczas kontroli na podkarpackim odcinku polsko- ukraińskiej granicy, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej w czerwcu br. udaremnili ponad 220 prób przemytu papierosów, alkoholu i paliwa. Dwukrotnie ujawnili także nielegalny przewóz przez granicę gotówki o wartości ponad 91 tys. euro.

W ramach obsługi ruchu granicznego, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego zarejestrowali w czerwcu br. ponad 28 tys. dokumentów TAX FREE, na podstawie których cudzoziemcy wywieźli zakupione towary o wartości ponad 80 mln złotych. Ponadto odprawili ponad 37,6 tys. pojazdów ciężarowych, w tym 20,8 tys. na kierunku wywozowym i 16,7 tys. na wjazd do Polski.

Poprzedni artykułOdzyskano skradzionego jaguara. Ukrainka odpowie przed sądem
Następny artykułNasz patronat. XI Rajd Rowerowy szlakiem gen. Sikorskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!