Strona główna WIADOMOŚCI Medyka: Udaremniono przemyt papierosów ukrytych w kontenerach ze zwojami blachy

Medyka: Udaremniono przemyt papierosów ukrytych w kontenerach ze zwojami blachy

0
Reklama

Funkcjonariusze SG z kolejowo-towarowego przejścia granicznego w Medyce współdziałając z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili 4 tys. paczek (tj. 80 tys. sztuk) papierosów pochodzących z przemytu. Kontrabanda była ukryta w wagonie z rulonami blachy. To kolejna próba przemytu papierosów w transporcie kolejowym.

Funkcjonariusze SG z kolejowo-towarowego przejścia granicznego w Medyce współdziałając z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili 4 tys. paczek (tj. 80 tys. sztuk) papierosów pochodzących z przemytu. Towar ukryty był w wagonie transportującym rulony blachy.

Reklama

1 grudnia, funkcjonariusze SG z Medyki współdziałając z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, podczas kontroli pociągu towarowego, ujawnili w wagonie z rulonami blachy 4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Szacunkowa wartość kontrabandy wynosi ok. 55 tys. zł.

Aktualnie, trwają czynności zmierzające do ustalenia odbiorców oraz nadawców kontrabandy.

Od początku tego roku,  jest to piętnaste zdarzenie ujawnienia przez służby graniczne przemytu papierosów ukrytych w wagonach pociągu towarowego. Do tej pory zabezpieczono ponad  37 tys. paczek papierosów o wartości pół mln zł.

źr. BiOSG

Reklama
Poprzedni artykułKoniec z kebabami w Unii Europejskiej?!
Następny artykułGłogów Małopolski: Burmistrz apeluje do starosty o redukcyjny odstrzał dzika