Strona główna PRZEMYŚL Medyka: Skrzydła drzwiowe wypełnione papierosami

Medyka: Skrzydła drzwiowe wypełnione papierosami

0
Reklama

W specjalnie przerobionych skrzydłach  drzwiowych, 49-letni kierowca autobusu próbował przemycić do Polski blisko 2 tys. paczek  papierosów. Przemyt udaremnili mu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) na przejściu granicznym w Medyce.

To była rutynowa kontrola  kursowego autokaru relacji Kamieniec Podolski- Zielona Góra. Podczas kontroli przestrzeni bagażowej, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zwrócili uwagę na oryginalnie zapakowane cztery skrzydła drzwiowe.

Reklama

Intuicja ich nie zawiodła, ponieważ po prześwietleniu drzwi urządzeniem RTG okazało się, że posiadają one niestandardowe wypełnienie. Elementem konstrukcyjnym przewożonych skrzydeł drzwiowych nie była płyta wiórowa czy specjalistyczna tektura, tylko blisko 2 tys. paczek papierosów (40 tys. sztuk) bez polskich znaków akcyzy.

Kierowca autokaru tłumaczył, że  został poproszony o przewóz  drzwi przez granicę, a w związku z wolną przestrzenią części bagażowej, chętnie zgodził się na przysługę.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali  papierosy do dalszego postępowania oraz zabezpieczyli kwotę 8 tys. złotych, którą wpłacił kierowca na poczet grożącej mu kary.

 

W 2017 r. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS ) w woj. podkarpackim udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 32 mln. szt. papierosów

źr. KAS

Reklama
Poprzedni artykułTarnobrzeg, Mielec: Premier wyznaczył p.o. prezydenta po śmierci Kozdęby i aresztowaniu Kiełby
Następny artykułPrzed nami "weekend za pół ceny"