Strona główna PRZEMYŚL Medyka: Odzyskano przedmioty pochodzące z kradzieży

Medyka: Odzyskano przedmioty pochodzące z kradzieży

22
0

Policjanci z komisariatu w Medyce, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, zabezpieczyli kilkanaście odcinków szyn i wkrętów kolejowych, klocków hamulcowych oraz innych elementów kolejowych, o wadze ponad 1300 kg. Ponadto ujawniono karoserię mercedesa sprintera, który figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS) jako utracony na terytorium Niemiec. Przedmioty znajdowały się na jednym ze złomowisk na terenie powiatu.


Funkcjonariusze z Komisariatu w Medyce wspólnie z funkcjonariuszami grupy operacyjno-interwencyjnej Straży Ochrony Kolei ustalili miejsce, w którym mogą znajdować się przedmioty pochodzące z kradzieży. W poniedziałek weszli na teren jednego ze złomowisk na terenie powiatu, gdzie ujawniono elementy infrastruktury kolejowej w postaci płyt stopowych, łubek i wkrętów szynowych, klocków hamulcowych oraz kilkunastu odcinków szyn kolejowych. Łączna waga ujawnionych elementów kolejowych to 1350 kg.
Na miejscu funkcjonariusze sprawdzili kilkanaście karoserii samochodowych, które znajdowały się na terenie skupu złomu. W trakcie kontroli karoserii pojazdu marki mercedes sprinter ustalono, że pojazd ten figuruje w bazie SIS jako utracony na terytorium Niemiec i fakt ten zgłoszono jednostce niemieckiej Policji w Berlinie. Mercedesa i pozostałe elementy zabezpieczono na terenie złomowiska.
Na miejscu wykonano oględziny i dokumentacje fotograficzną, przesłuchano również świadków. Dalsze czynności prowadzone przez funkcjonariuszy polegać będą m.in. sprawdzeniu pochodzenia pozostałych zabezpieczonych przedmiotów. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, przestępstwo kradzieży mienia i paserstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do 5 lat.
źr. KMP Przemyśl