Strona główna PRZEMYŚL Medyka: Kontrabanda ukryta w tunelach wentylacyjnych

Medyka: Kontrabanda ukryta w tunelach wentylacyjnych

0
Reklama

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) z Oddział Celnego w Medyce ujawnili w trakcie kontroli autokaru papierosy bez polskich znaków akcyzy warte 44,5 tysiąca złotych.  Towar ukryty był przed kontrolą w tunelach wentylacyjnych pojazdu.

Autokar, który w nocy 28 lipca br. wjechał na przejście graniczne w Medyce, został skierowany przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej do szczegółowej kontroli.

Reklama

Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze wykryli, że w tunelach wentylacyjnych autokaru schowane są papierosy różnych marek produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy, łącznie 3 246 paczek.

Do własności wykrytego towaru przyznał się 50-letni kierowca pojazdu. Obywatel Polski usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego. Najprawdopodobniej papierosy miały trafić do sprzedaży na jednej z giełd rolno- spożywczych na terenie kraju.

W pierwszej połowie 2018 r. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 30 mln sztuk papierosów, 343 kg tytoniu oraz 85 kg suszu tytoniowego.

źr. KAS 

Reklama