Strona główna CIEKAWOSTKI Meble modułowe a meble na wymiar – co wybrać?

Meble modułowe a meble na wymiar – co wybrać?

0
meble modułowe a meble-na-wymiar
Reklama

Kupno mebli do domu stanowi jedno z największych wyzwań podczas aranżacji mieszkań, zaś do najtrudniejszych do umeblowania pomieszczeń należą kuchnia, łazienka oraz sypialnia. Zagospodarowanie tych przestrzeni powinno byś staranie przemyślane, ponieważ meble będą z nami przez wiele lat a istotne są tu przede wszystkim funkcjonalność oraz wygląd.

Od czego należy zacząć?

Przymierzając się do zakupu mebli, jeszcze przed nakreśleniem wstępnego projektu, należy zastanowić się nad tym, jakie, w jaki sposób oraz w jakich granicach cenowych chcemy nabyć wyposażenie do naszego mieszkania. Można wybierać pomiędzy meblami modułowymi lub meblami stworzonymi przez stolarza pod zadany wymiar. Druga opcja jest zazwyczaj kilkukrotnie droższa z racji tego, że jest ona projektowana indywidualnie pod klienta. Liczy się również czas, który rzemieślnik musi poświecić na pomiary oraz projekt mebli. Dobra rada stolarza jest również w cenie, jednak warto z niej skorzystać, ponieważ jest to osoba, która na co dzień wykonuje meble, dlatego wie jakich błędów można uniknąć przy tworzeniu danego zestawu. Osoba taka posiada również wzornik, który można przyłożyć np. do ściany czy płytek, bądź też porównać wybrane kolory frontów lub blatów.

Reklama

Meble modułowe czy na wymiar- które wybrać?

Modułowe meble- w szczególności szafy, które dostępne są  w wersji do samodzielnego złożenia – tworzone są zwykle seriami w masowych ilościach. Powoduje to znaczne obniżenie kosztów produkcji a zarazem ceny poszczególnych elementów.
Jeżeli pomieszczenie, które planujemy wyposażyć w taką oto szafę, posiada nieskomplikowany kształt i jest proste do zagospodarowania, tj.  nie posiada skosów oraz niestandardowych wnęk, warto skorzystać ze stolarki systemowej, którą kompletuje się według przedstawionego przez producenta schematu tak, aby całość tworzyła dopasowany i w pełni funkcjonalny komplet.

meble modułowe a meble-na-wymiar

Przewaga mebli systemowych nad tymi od stolarza to w głównej mierze czas wykonania. Modułowe zestawy są dostępne nie tylko od ręki ale również w różnych wariantach kolorystycznych. Na taki sam zestaw zamówiony u producenta pod indywidualne zamówienie będziemy musieli poczekać nawet kilka miesięcy. W tym przypadku jednak, jedyną pracą jaką kupujący musi wykonać, jest dokładne przemierzenie danej ściany oraz precyzyjne określenie tego, czego oczekujemy od projektowanego systemu. Wielu producentów, w celu uniknięcia niedomówień, bezpłatnie udziela pomocy przy dopasowaniu projektu do aranżowanego pomieszczenia. Minusem jest to, że podczas realizacji większości ofert klient nie ma możliwości dotknięcia materiału, z którego będzie tworzony przyszły mebel, ujrzenia jego koloru w rzeczywistości oraz wykończenia mebla- są to parametry, które przedstawiane są jako wizualizacja w programie, która stara się odwzorować jak najlepiej zamawiany produkt.Dzięki rozbudowanej bazie schematów, kształtów, kolorów, materiałów a także akcesoriów używanych przy wykończeniu produktu, klient może stworzyć samodzielną, unikalną kompozycję. Większość producentów wykorzystuje w swojej pracy dodatkowe udogodnienia w postaci takich elementów jak: cichy dotyk, system cargo, czy dodatkowe oświetlenie.

Gdzie sprawdzi się modułowość mebli?

Modułowość zaleca się głównie w kuchni, ze względu na specyfikę pomieszczenia i konieczność indywidualnego dopasowania mebli pod szeroki zakres potrzeb. Jednak dzisiejszy rynek oraz oczekiwania klientów, którzy chcą być posiadaczami idealnego- funkcjonalnego i pięknego mieszkania pokazują, iż takie rozwiązanie świetnie sprawdzają się także w innych pomieszczeniach, np. łazience, salonie a nawet sypialni, w której to można zaaranżować dowolne szafy, także te rozsuwane. Meble te nie odbiegają parametrami oraz jakością a wiele osób uważa, że ciężko je odróżnić od mebli, które stolarz stworzył pod wymiar.

meble modułowe a meble-na-wymiar

Nowością a zarazem hitem tego roku są szafy modułowe na wzór mebli typu PAX z Ikei. Są to szafy modułowe, które można zaaranżować na dowolny wzór, uwzględniając w nich drzwi przesuwne czy mocowanie na zawiasach. Wnętrze szafy można zaprojektować według swojego uznania tak, aby była ona jak najbardziej funkcjonalna.
Reasumując, decydując się na zakup mebli stajemy przed dylematem wyboru, jednak zarówno meble modułowe, jak i te na wymiar mają swoje zalety. Wszystko zależy od specyfiki danego pomieszczenia oraz własnych potrzeb i upodobań. Na szczęście obecny rynek oferuje szeroki wachlarz możliwości, dzięki którym z pewnością wybierzemy meble zarówno praktyczne, jak i o designerskim wyglądzie.

Reklama
Poprzedni artykułNowe obostrzenia w żółtych strefach. "Zero tolerancji" dla braku masek
Następny artykułProtesty rolników przeciw "Piątce Kaczyńskiego" na Podkarpaciu