Strona główna DĘBICA Matka z dziećmi znęcała się nad sąsiadami. Cała trójka w areszcie

Matka z dziećmi znęcała się nad sąsiadami. Cała trójka w areszcie

0
Reklama

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo przeciwko trojgu mieszkańców gminy Czarna w powiecie dębickim – 72-letniej Małgorzacie K., 40-letniemu Andrzejowi K. i 36-letniej Małgorzacie K. – którym zarzucono, że działając wspólnie i w porozumieniu, w latach 2021-2023 uporczywie nękali swoich sąsiadów, a także grozili pozbawieniem ich życia. W postępowaniu sąd na wniosek prokuratora podjął niedawno decyzje o tymczasowym aresztowaniu tych osób, które zagrażały swojemu otoczeniu.

Uczynili życie sąsiada nieznośnym

Reklama

Działania podejrzanych zmierzały do uniemożliwienia ich sąsiadom normalnego funkcjonowania. W pobliżu posesji jednego z pokrzywdzonych umieszczali urządzenia reagujące na ruch i wydające głośne dźwięki o różnej częstotliwości, m.in. imitujące wystrzał, w wypadku pojawienia się ich sąsiadów. Za pomocą kamery prowadzili inwigilację życia pokrzywdzonego na jego prywatnym terenie. Przerzucali na teren jego posesji odpady pochodzenia organicznego, w kierunku samochodu i posesji pokrzywdzonego ciskali kamienie. Pomawiali go także o posiadanie oraz używanie środków odurzających i substancji psychotropowych. Niezasadnie wzywali policję, oskarżając, że pokrzywdzony popełniał przestępstwa.

Do arsenału ich bezprawnych zachowań należało także rozpędzanie samochodu i jego gwałtowne zatrzymywanie bezpośrednio przed pokrzywdzonym oraz oświetlanie w porze nocnej posesji pokrzywdzonego światłami samochodu i miganie nimi.

Grozili mu pozbawieniem życia pokrzywdzonego przy użyciu broni pneumatycznej.

Podobne, udręczające i poniżające praktyki prowadzili wobec mieszkającej obok nich kobiety, z tym, że tu ofiarą padły również jej małoletnie dzieci, którym 12 lipca podejrzani grozili pozbawieniem życia, pozorując oddanie strzału z broni pneumatycznej.

Zarzuty i środki

Analiza materiału dowodowego wskazała, że rodzina K. dopuściła się przestępstw z art. 190 §1 kk w zb. z art. 190a §1 kk, czyli uporczywego nękania i kierowania gróźb karalnych.

Przestępstwa te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Poprzedni artykułJest kolejne ostrzeżenie przed burzami z gradem
Następny artykułFunkcjonariusze KAS pomogli potrzebującym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!