Strona główna WIADOMOŚCI Martwy pies w worku leżał na środku drogi

Martwy pies w worku leżał na środku drogi

0
fot. fb/ Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt
Reklama

Dziś ok. godziny 10 otrzymaliśmy zgłoszenie z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, dotyczące znalezienia przez jednego z mieszkańców martwego psa w worku, w miejscowości Bandrów Narodowy (gm. Ustrzyki Dolne)– podała na facebooku Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt

zwierzę znajdowało się w worku na środku drogi, z którego wystawała tylko głowa, cała oblepiona błotem. Przy oględzinach miejsca zdarzenia ujawniony został również niewielki dół, w którym znajdowały się ślady krwi; w którym zwierzę miało zostać najprawdopodobniej zakopane; jednak sprawcy to się nie udało, być może z braku czasu, bądź w związku z innymi okolicznościami. Co najbardziej martwiące, do śmierci zwierzęcia doszło najprawdopodobniej maksymalnie kilka godzin wcześniej.

Reklama

Po konsultacjach, podjęta została decyzja o zabezpieczeniu przez nas zwierzęcia, które zostało przewiezione na wstępne oględziny do lek. wet. Bartosza Giżyńskiego, które zostały przeprowadzone niezwłocznie po przywiezieniu psa. Jak się okazało, do śmierci zwierzęcia doszło zaledwie kilka godzin wcześniej. Ok. 1-2 letni, samiec o umaszczeniu czarnym-podpalanym miał widoczne liczne obrażenia mechaniczne na ciele, w tym charakterystyczne w obrębie klatki piersiowej, głowy i szczęki, mogące wskazywać na udział osób trzecich. Więcej wyjaśni szczegółowa sekcja zwłok przeprowadzona przez Zakład Higieny Weterynaryjnej w Krośnie-podała Fundacja.

Trwa dochodzenie, Fundacja zamieściła w sieci zdjęcie czworonoga z nadzieją, że ktoś rozpozna go i będzie wiedział, do kogo należał.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!