Strona główna KRESY Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich przejdzie ulicami miasta

Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich przejdzie ulicami miasta [video]

0
Reklama

Dziś w Przemyślu po raz ósmy odbędzie się Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich. Wydarzenie organizowane przez środowiska narodowe, patriotyczne i społeczne co roku przyciąga setki osób nie tylko z Przemyśla, ale całej Polski.

Wydarzenie rozpocznie się uroczystą mszą świętą w intencji Orląt w kościele oo. Franciszkanów o godz. 15:00. Tuż po liturgii ulicami miasta przejdzie marsz, który zakończy się na Zasaniu przy Pomnik Orląt.

Opublikowany przez Marsz Orląt Wtorek, 30 listopada 2021

Organizatorem Marszu jest Fundacja Wczoraj i Jutro oraz Młodzież Wszechpolska.

Reklama

Pochodzący z Przemyśla wiceprezes Młodzieży Wszechpolskiej podczas konferencji zapowiadającej Marsz powiedział:

„Tegoroczny marsz ma wyjątkowe znaczenie. Tak jak Orlęta walczyły o naszą wschodnią granicę, tak dzisiaj jesteśmy w sytuacji, gdy nasza wschodnia granica z Białorusią jest zagrożona. Pod hasłem „Obrońcy granic” chcielibyśmy okazać wsparcie wszystkim tym, którzy bronią w tym momencie naszej granic. Nie chcemy, aby Marsz Orląt był skansenem, że przychodzimy tylko po to, aby przypomnieć odległą historię. Chcemy, żeby Marsz Orląt odnosił się do aktualnych wydarzeń. Niepodległość nie mamy daną, ale zadaną. Dzisiaj toczy się walka na granicy białoruskiej, natomiast nie jest wykluczone, że będziemy musieli za chwilę w okolicach Przemyśla również dbać o szczelność granicy”.

Relacje z wydarzenia przeprowadzi regionalna telewizja Patriotyczne Podkarpacie, która przygotowała zapowiedzi Marszu:

Początkowo po Marszu planowany był patriotyczny koncert Bastiego. Jednak z powodu wprowadzonych obostrzeń oraz ryzyka, że na uczestników koncertu mogą zostać nałożone kary finansowe, organizatorzy zostali zmuszeni odwołać tę część uroczystości uzasadniając to w następujący sposób:

Nie chcielibyśmy weryfikować kto z uczestników jest szczepiony, a kto nie, ponieważ uważamy, że jest to indywidualna kwestia każdego z nas.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!