Strona główna JAROSŁAW Maria Tabin-Matusz wyznaczona przez premiera na wójta gminy Wiązownica

Maria Tabin-Matusz wyznaczona przez premiera na wójta gminy Wiązownica

0

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marię Tabin-Matusz do pełnienia funkcji wójta gminy Wiązownica do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów.

Akt wyznaczenia, w imieniu Prezesa Rady Ministrów, wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. – Dziękuję Pani Marii Tabin-Matusz za podjęcie wyzwania i gotowość do przejęcia wykonywania zadań i kompetencji wójta gminy Wiązownica. Jestem przekonana, że wskazana osoba należycie zadba o to, by bieżąca praca urzędu przebiegała sprawnie i bez zakłóceń, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta – powiedziała wojewoda.

Maria Tabin-Matusz będzie pełniła swoją funkcję do czasu rozstrzygnięcia przedterminowych wyborów, w których wyłoniony zostanie nowy wójt gminy. Termin wyborów zostanie wyznaczony zgodnie z przepisami prawa, na zasadach określonych w Kodeksie wyborczym.

***

Z wnioskiem o wyznaczenie Marii Tabin-Matusz do pełnienia funkcji wójta gminy Wiązownica wystąpiła 6 października wojewoda podkarpacki za pośrednictwem ministra właściwego do spraw administracji publicznej. Powołanie osoby pełniącej obowiązki wójta uzasadnia zrzeczenie się mandatu przez dotychczasowego wójta gminy Wiązownica. Wygaśniecie mandatu zostało stwierdzone postanowieniem Komisarza Wyborczego w Przemyślu 1 października br.

Poprzedni artykułSomalijczycy zapłacili po 3 tys. dolarów, by dotrzeć na Zachód. Wpadli w Bieszczadach
Następny artykułPolicja ostrzega przed złodziejami grasującymi na cmentarzach
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here