Strona główna JAROSŁAW Maria Tabin-Matusz wyznaczona przez premiera na wójta gminy Wiązownica

Maria Tabin-Matusz wyznaczona przez premiera na wójta gminy Wiązownica

0
Reklama

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marię Tabin-Matusz do pełnienia funkcji wójta gminy Wiązownica do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów.

Akt wyznaczenia, w imieniu Prezesa Rady Ministrów, wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. – Dziękuję Pani Marii Tabin-Matusz za podjęcie wyzwania i gotowość do przejęcia wykonywania zadań i kompetencji wójta gminy Wiązownica. Jestem przekonana, że wskazana osoba należycie zadba o to, by bieżąca praca urzędu przebiegała sprawnie i bez zakłóceń, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta – powiedziała wojewoda.

Reklama

Maria Tabin-Matusz będzie pełniła swoją funkcję do czasu rozstrzygnięcia przedterminowych wyborów, w których wyłoniony zostanie nowy wójt gminy. Termin wyborów zostanie wyznaczony zgodnie z przepisami prawa, na zasadach określonych w Kodeksie wyborczym.

***

Z wnioskiem o wyznaczenie Marii Tabin-Matusz do pełnienia funkcji wójta gminy Wiązownica wystąpiła 6 października wojewoda podkarpacki za pośrednictwem ministra właściwego do spraw administracji publicznej. Powołanie osoby pełniącej obowiązki wójta uzasadnia zrzeczenie się mandatu przez dotychczasowego wójta gminy Wiązownica. Wygaśniecie mandatu zostało stwierdzone postanowieniem Komisarza Wyborczego w Przemyślu 1 października br.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!