Strona główna WIADOMOŚCI Marek Marecki odwołany z funkcji dyrektora RDLP w Krośnie

Marek Marecki odwołany z funkcji dyrektora RDLP w Krośnie

0
Reklama

W dniu 25 stycznia Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych, odwołał Marka Mareckiego z funkcji dyrektora RDLP w Krośnie. Jednocześnie pełnienie obowiązków dyrektora powierzył Januszowi Starzakowi, dotąd nadleśniczemu Nadleśnictwa Sieniawa.

Mgr inż. Janusz Starzak jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie – w 2002 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera na kierunku leśnictwo. W 2010 roku ukończył studia podyplomowe „Ochrona przyrody – podstawy naukowe, uwarunkowania prawne i praktyczne zastosowanie w działalności zawodowej” w Instytucie Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Reklama

Pracę zawodową zaczął w 1988 roku w Nadleśnictwie Sieniawa kolejno na stanowiskach stażysta, podleśniczy, leśniczy, inżynier nadzoru. Od maja 2011 do października 2012 roku pracował w Dyrekcji Generalnej LP jako inspektor Lasów Państwowych, a w latach 2012 – 2015 w RDLP w Krośnie jako główny specjalista Służby Leśnej. W okresie od 13 lutego 2015 r. do 14 marca 2016 r. był nadleśniczym Nadleśnictwa Oleszyce a następnie pracował jako inspektor Lasów Państwowych i główny specjalista SL w Wydziale Kontroli i Audytu Wewnętrznego RDLP w Krośnie. Od grudnia 2018 roku był nadleśniczym Nadleśnictwa Sieniawa.

– Uważam, że prowadzimy naszą działalność zgodnie z regułami prawa stanowionego i praw przyrody a w pracy stawiam na państwa zaangażowanie, profesjonalizm, szacunek do ludzi i otwartość na nowe wyzwania – deklarował dyrektor Starzak podczas pierwszego spotkania z załogą. – Wiemy, że przed nami większe niż kiedykolwiek oczekiwania społeczne od lasów i musimy szukać dróg do ich spełnienia, poszukiwać kompromisów i łagodzić konflikty, które nikomu nie służą.

Reklama
Poprzedni artykułNie żyje Wojciech Bobowski, przew. rady powiatu przemyskiego
Następny artykułW związku z rosnącą liczbą przypadków odry w Europie, WHO apeluje do Polski o zachowanie czujności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!