Strona główna POLITYKA Marek Bajdak „tymczasowym” prezydentem Rzeszowa, jest decyzja premiera

Marek Bajdak „tymczasowym” prezydentem Rzeszowa, jest decyzja premiera

0
Reklama

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Marka Bajdaka do pełnienia obowiązków prezydenta Rzeszowa do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów.

Akt wyznaczenia, w imieniu Prezesa Rady Ministrów, wręczyła komisarzowi wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Do tej pory Marek Bajdak pracował na stanowisku dyrektora Wydziału Nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

– Dziękuję Panu Markowi Bajdakowi za to, że podjął to wyzwanie. Jestem przekonana, że jako pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa,  w sposób planowy doprowadzi do tego, że bieżąca praca Urzędu Miasta Rzeszowa będzie przebiegała sprawnie i bez zakłóceń – powiedziała wojewoda.

Reklama

– Zamierzam swoje obowiązki wykonywać jak najrzetelniej dla dobra tego pięknego miasta – zapewnił Marek Bajdak. –  Pragnę zadeklarować wszelką otwartości i dobrą wolę do współpracy ze wszystkimi środowiskami, zarówno z radnymi Rady Miasta, jak i organizacjami mieszkańców – dodał.

Gotowość do współpracy zadeklarował obecny na konferencji prasowej przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec. – Jesteśmy w przełomowym momencie w historii naszego miasta. Przed nami nowe decyzje i nowe wymagania. Mam nadzieję, że ten przejściowy okres będzie wspólnymi siłami przeprowadzony spokojnie i stabilnie – zaznaczył.

W dzisiejszym spotkaniu z mediami wziął również udział sekretarz miasta Marcin Stopa.

 – Wniosek Pani Wojewody, decyzja Pana Premiera i Pana Prezydenta, które przed chwilą usłyszeliśmy są gwarancją tego, że w najbliższym czasie Rzeszów jest w dobrych rękach. Mieszkańcy Rzeszowa oczekują realizacji konkretnych zadań, które są w toku, które są zaplanowane w budżecie. Chcę zadeklarować, że osoby od lat pracujące dla tego miasta dołożą wszelkich starań,  aby  ta współpraca była jak najlepsza i aby to, czego mieszkańcy oczekują od samorządy miasta Rzeszowa w pełni miało odzwierciedlenie w działaniach – powiedział podczas konferencji.

Marek Bajdak będzie pełnił swoją funkcję do czasu wybrania w wyborach przedterminowych nowego prezydenta Rzeszowa. Termin wyborów zostanie wyznaczony zgodnie z przepisami prawa, na zasadach określonych w Kodeksie wyborczym.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!