Strona główna Bez kategorii Marcin Warchoł przedstawia program dla osiedla Króla Augusta

Marcin Warchoł przedstawia program dla osiedla Króla Augusta [FOTO, VIDEO]

0
Reklama

Kandydat na Prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł zaprezentował dziś na stadionie Resovii program dla Osiedla Króla Stanisława Augusta. W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele Rady Osiedla oraz były poseł Kukiz ’15 Maciej Masłowski.

Zobowiązania kandydata dla Osiedla są następujące:

1. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.
2. Dom Kultury.
3. Wiadukt na ulicy Wyspiańskiego.
4. Lodowisko.
5. Żłobek.
6. Park & Ride z garażami.

Reklama

Jak podkreślił Marcin Warchoł, od kilku lat aktywnie zabiega o budowę nowego stadionu PCLA przy ulicy Wyspiańskiego, m.in. poprzez spotkania z wicepremierem Piotrem Glińskim, który zadeklarował wsparcie finansowe dla budowy tego obiektu.

– Resovia zasługuje na piękny stadion, piłkarze i lekkoatleci zasługują na taki obiekt. Jestem także otwarty na wnioski mieszkańców w zakresie zagospodarowania przyległej do stadionu działki, która w sposób naturalny nadaje się na cele sportowo-rekreacyjne i powinien ten temat wrócić pod obrady miasta – podkreślił Marcin Warchoł.

Kandydat zapewnił także, że będzie intensywnie zabiegał w rozmowach z wojskiem o współpracę w temacie budowy wiaduktu na Wyspiańskiego, wraz z poszerzeniem ulicy, co jest postrzegane przez mieszkańców Osiedla jako jedna z najważniejszych inwestycji.

Z kolei wspierający kandydata w wyborach Maciej Masłowski podkreślił, że w przypadku wygranej Marcina Warchoła zostanie zbudowany żłobek, którego dziś na Osiedlu nie ma.

– Zarówno Osiedle Króla Augusta, jak i sąsiedzkie Osiedle Kmity, nie mają żłobka. To duże wyzwanie i potrzebna inwestycja – podkreślił Maciej Masłowski.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!