Strona główna POLITYKA Marcin Warchoł o współpracy miasta z przedsiębiorcami

Marcin Warchoł o współpracy miasta z przedsiębiorcami [foto, video]

0

Dziś na placu ofiar Getta w Rzeszowie komitet wybiorczy Marcina Warchoła zorganizował konferencję prasową na temat współpracy miasta z przedsiębiorcami. Oprócz kandydata na prezydenta udział wziął były poseł Kukiz ’15 Maciej Masłowski.

Główne założenia programu dla przedsiębiorców to:

1. Rozwój stref inwestycyjnych.

2. Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego.

3. Wsparcie MŚP oraz nowych firm.

4. Promocja rzeszowskich innowacji i produktów.

Jak podkreślił Marcin Warchoł, będzie zabiegał o nowych przedsiębiorców w strefach inwestycyjnych, również dzięki preferencyjnym warunkom ich powstawania:

– Będziemy zabiegali o nowych przedsiębiorców, jednak z dużą dbałością o to, by wraz z ewentualnymi preferencyjnymi warunkami szła duża liczba nowych miejsc pracy dla mieszkańców Rzeszowa, ale także ich wysoka jakość, np. w zakresie płac – podkreślił Marcin Warchoł. – Będziemy starali się rozwijać także formułę partnerstwa publiczno-prywatnego, która niesie za sobą duży potencjał rozwojowy miasta – tutaj warto zwrócić uwagę, że właśnie w takiej formule chcielibyśmy realizować budowę np. aquaparku w Rzeszowie – mówił kandydat.

W dalszej kolejności kandydat na prezydenta zapowiedział wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorców, a także dla nowych firm – preferencyjne warunki wynajmu miejskich lokali dla firm zarejestrowanych w Rzeszowie, czy lokale dla nowo powstałych firm w Rzeszowie za symboliczną złotówkę w pierwszych 3 latach działalności, by poprawić ich rentowność i pomóc w przetrwaniu na rynku.

– Chcemy rozwijać i usprawniać punkt obsługi przedsiębiorcy, a więc wszelkiego rodzaju rozwiązania w ramach e-urzędu – czyli ułatwień, by przedsiębiorcy załatwiali swoje sprawy szybko i zdalnie – podkreślił z kolei Maciej Masłowski. – Będziemy tworzyć także miejsce łączenia nauki i biznesu, a także wsparcie dla startupów, również z możliwością wykupu innowacji czy technologii, która mogłaby służyć rozwojowi miasta – mówił Maciej Masłowski.

Poprzedni artykułMieszkaniec Chłopic podczas prac rolnych znalazł granat moździerzowy
Następny artykułGrzegorz Braun chce żeby Rzeszów był centrum podkarpackiej turystyki
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here