Strona główna RZESZÓW Marcin Warchoł chce wybudować windy przy rzeszowskich blokach

Marcin Warchoł chce wybudować windy przy rzeszowskich blokach

393
0

Kandydat na prezydenta Rzeszowa wiceminister Marcin Warchoł zapowiedział budowę wind zewnętrznych przy blokach 4-piętrowych na osiedlu 1000-lecia. Na jednym z bloków przy ulicy Rycerskiej została zaprezentowana wizualizacja wind zewnętrznych.

W konferencji wziął udział dotychczasowy prezydent- Tadeusz Ferenc, który ponownie podkreślał atuty wskazanego przez siebie kandydata. Wśród nich wymienił sprawne działanie w przeprowadzeniu zmian własnościowych Zamku, przygotowanie przepisów dotyczących transportu publicznego umożliwiających ruch kolei jednoszynowej (monorail), pomoc dla szpitali, czy wsparcie poszerzania granic miasta.

Konferencja została została zorganizowana przed jednym z bloków na osiedlu Tysiąclecia. Mieszka tam sporo starszych ludzi nazywanych przez ministra Warchoła „budowniczymi miasta”. Niektóre bloki na tym osiedlu powstawały już w latach 60-tych i nie są one wyposażonych w windy co stanowi dużą trudność dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

„Mieszkania te teraz, zwłaszcza dla osób starszych są jak areszt domowy. Zejście i wyjście z zakupami staje się dla mieszkańców udręką. Nie można nie dostrzec tego problemu”

Na jednym z bloków została wyświetlona wizualizacja wind zewnętrznych. Według kandydata na prezydenta koszt takiej windy wynosi od 300 do 320 tys. zł, a konstrukcja nie narusza struktury budynku. Marcin Warchoł zapowiedział, że będzie starał się pozyskać na ten cel środki zewnętrzne. Podkreślił, że jest to niezbędna inwestycja dla podniesienia komfortu życia przede wszystkim seniorów. Kandydat uzasadniał, że jest to realny projekt, który jest już wdrażany w innych częściach kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here