Strona główna KULTURA Marcel Kotuła z Leżajska gwiazdą The Voice Kids

Marcel Kotuła z Leżajska gwiazdą The Voice Kids [foto, video]

0
Reklama

Marcel Kotuła, pochodzący z Leżajska młody wokalista, zachwycił jurorów programu muzycznego The Voice Kids. Urodzony w 2008 roku młody artysta mieszka na co dzień w Leżajsku, wraz z rodzicami i bratem Wiktorem, który jak podaje tata chłopca, idzie w ślady starszego brata.

Obecnie Marcel jest uczniem 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Leżajsku i absolwentem PSM I-go stopnia w Leżajsku. Uczęszczał także do szkół (grup) wokalnych takich jak: Meritum Leżajsk oraz Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Obecnie kształci swój głos pod okiem dr Magdaleny Czechowicz.

Reklama

Marcel swoje pierwsze kroki muzyczno-wokalne stawiał już wieku kilku lat. W domu towarzyszyły mu instrumenty klawiszowe oraz muzyka. Zaszczepił ją w nim tata, który mu grał i śpiewał, gdy był jeszcze malutkim dzieckiem. Marcel w wieku już zaledwie 4 lat potrafił zagrać na instrumentach klawiszowych (pianino, keyboard) oraz zaśpiewać samodzielnie piosenkę. W przedszkolu brał udział w prawie wszystkich akademiach. Tam też łowcy talentów zaproponowali mu udział w przedszkolnym powiatowym konkursie piosenki, gdzie zdobył nagrodę I-go miejsca jury dziecięcego. PSM I–go stopnia rozpoczął w wieku 6 lat, a ukończył ze świadectwem z wyróżnieniem. Instrument, na którym ukończył pierwszy stopień to fortepian.

Miał przyjemność brać udział programie telewizyjnym – „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2020” a także odnosić sukcesy w konkursach wokalnych, takich jak: Dolnośląska Nutka, Super Mikrofon Radia Jard, Carpathia Festiwal oraz wielu podobnych. Marcel miał także okazję wystąpić z punkrockowym zespołem KSU.

Drugą pasją Marcela poza śpiewem i muzyką jest siatkówka, gdzie również odnosi ogólnopolskie sukcesy wraz ze swoją drużyną i klubem. Marcel jest bardzo ciepłą i miłą osobą, potrafi przyciągać do siebie ludzi, jest otwarty na nowe pomysły i wyzwania, kocha zwierzęta. Na tą chwilę największym z marzeń Marcela jest założyć własny zespół, wydać własną płytę oraz pisać swoje piosenki, które podobałyby się innym ludziom. Marzy o zrobieniu muzycznej kariery. W wolnych chwilach we trzech (tata, Marcel i Wiktor) lubimy sobie muzykować rodzinnie- podaje tata Piotr Kotuła.

Reklama
Poprzedni artykułPierwsza Dama odwiedziła Podkarpacie [video]
Następny artykułZderzenie ciągnika z osobówką. Jedna osoba ranna [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj