Strona główna RZESZÓW Manifestacja „Murem za Polskim Mundurem”

Manifestacja „Murem za Polskim Mundurem”

0
Reklama

Dziś, 10 czerwca 2024 roku, w Rzeszowie odbyła się manifestacja pod hasłem „Murem za Polskim Mundurem”, zorganizowana przez Podkarpacką Młodzież Wszechpolską. Wydarzenie miało miejsce przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim i zgromadziło kilkanaście osób, w tym przedstawicieli różnych organizacji patriotycznych.

Manifestacja miała na celu wyrażenie poparcia dla polskich służb mundurowych, które każdego dnia dbają o bezpieczeństwo kraju i obywateli. Uczestnicy manifestacji, z hasłami wsparcia, zebrali się, aby pokazać swoją solidarność z funkcjonariuszami straży granicznej
oraz wojska.

Reklama

W trakcie wydarzenia odbyło się kilka przemówień, w których mówcy podkreślali znaczenie służb mundurowych dla utrzymania porządku publicznego oraz ochrony granic Polski. Głos zabrali Karolina PikułaMarcin KowalskiAleksandra Kowal oraz Piotr Pomykała. W swoich wystąpieniach mówcy wyrazili wdzięczność za trud i poświęcenie służb mundurowych, a także podkreślili potrzebę dalszego wspierania tych formacji.

Jednocześnie, mówcy nie szczędzili krytyki pod adresem działań rządu. W swoich przemówieniach wskazywali na brak odpowiedniej polityki i domagali się dymisji szefa MON oraz ministra sprawiedliwości. Manifestacja miała również miejsce w kontekście niedawnych tragicznych wydarzeń, w tym śmierci żołnierza pełniącego służbę na wschodniej granicy Polski oraz aresztowania dwóch żołnierzy Wojska Polskiego.

Podkarpackie struktury Młodzieży Wszechpolskiej zapowiadają kolejne działania mające na celu wspieranie polskich służb mundurowych oraz promowanie wartości patriotycznych w społeczeństwie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!