Strona główna PRZEMYŚL Małżeństwo z Przemyśla i ich „wirtualne biura”. Wpadli w ręce straży granicznej

Małżeństwo z Przemyśla i ich „wirtualne biura”. Wpadli w ręce straży granicznej

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki zatrzymali dwoje mieszkańców Przemyśla, którzy pod przykrywką prowadzonych działalności gospodarczych czerpali korzyści majątkowe z umożliwiania cudzoziemcom nielegalnego pobytu na terenie kraju.

Dwoje mieszkańców Przemyśla zatrzymali mundurowi z placówki Straży Granicznej w Medyce. Małżonkowie w wieku 41 i 33 lat to obywatele Polski, którzy posiadają również obywatelstwo ukraińskie. Małżeństwo prowadziło kilka firm, a jedna z nich  trudniła się rejestracją spółek z kapitałem zagranicznym oraz ich obsługą w ramach tzw. „wirtualnego biura”.

Jak ustalili funkcjonariusze, małżonkowie zarabiali na pomocy cudzoziemcom w uzyskaniu prawa pobytu na terytorium RP. Między innymi składali  za nich wnioski o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy na podstawie fałszywych oświadczeń o zatrudnieniu. Do urzędów dostarczali też inne niezbędne dokumenty, co więcej potwierdzali pobyt cudzoziemców w miejscu zameldowania. Potwierdzono, że za pomoc cudzoziemcom kasowali od 1200 do 3000 złotych.

Reklama

Małżonkowie usłyszeli zarzuty związane z osiąganiem korzyści majątkowych z umożliwiania nielegalnego pobytu cudzoziemcom. Grozi im do 5-ciu lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w przedmiotowej sprawie są prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Reklama
Poprzedni artykułCzy cmentarze będą otwarte na 1 listopada? Wszystko już jasne
Następny artykułSędziowie piłkarscy zapowiadają protest. Nie będą gwizdać meczów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!