Strona główna PRZEMYŚL Małżeństwo z Przemyśla i ich „wirtualne biura”. Wpadli w ręce straży granicznej

Małżeństwo z Przemyśla i ich „wirtualne biura”. Wpadli w ręce straży granicznej

0
Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki zatrzymali dwoje mieszkańców Przemyśla, którzy pod przykrywką prowadzonych działalności gospodarczych czerpali korzyści majątkowe z umożliwiania cudzoziemcom nielegalnego pobytu na terenie kraju.

Dwoje mieszkańców Przemyśla zatrzymali mundurowi z placówki Straży Granicznej w Medyce. Małżonkowie w wieku 41 i 33 lat to obywatele Polski, którzy posiadają również obywatelstwo ukraińskie. Małżeństwo prowadziło kilka firm, a jedna z nich  trudniła się rejestracją spółek z kapitałem zagranicznym oraz ich obsługą w ramach tzw. „wirtualnego biura”.

Jak ustalili funkcjonariusze, małżonkowie zarabiali na pomocy cudzoziemcom w uzyskaniu prawa pobytu na terytorium RP. Między innymi składali  za nich wnioski o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy na podstawie fałszywych oświadczeń o zatrudnieniu. Do urzędów dostarczali też inne niezbędne dokumenty, co więcej potwierdzali pobyt cudzoziemców w miejscu zameldowania. Potwierdzono, że za pomoc cudzoziemcom kasowali od 1200 do 3000 złotych.

Reklama

Małżonkowie usłyszeli zarzuty związane z osiąganiem korzyści majątkowych z umożliwiania nielegalnego pobytu cudzoziemcom. Grozi im do 5-ciu lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w przedmiotowej sprawie są prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Reklama
Poprzedni artykułCzy cmentarze będą otwarte na 1 listopada? Wszystko już jasne
Następny artykułSędziowie piłkarscy zapowiadają protest. Nie będą gwizdać meczów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj