Strona główna POLITYKA Małe i średnie przedsiębiorstwa zagrożone upadkiem. Konferencja Platformy Obywatelskiej

Małe i średnie przedsiębiorstwa zagrożone upadkiem. Konferencja Platformy Obywatelskiej

0
Reklama

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej oraz przedsiębiorcy mówili w Rzeszowie o problemach tej branży związanej ze wzrostem cen gazu i prądu. Wiele przedsiębiorstw nie wyrabia.

Zdzisław Gawlik szef PO na Podkarpaciu zaapelował do rządu o realne działania mające na celu pomoc przedsiębiorcom. Zdaniem polityków opozycji wysokie ceny, jakie proponuje rząd, powodują, że cierpią wszyscy. Najbardziej jednak cierpią ci, którzy są najbiedniejsi.

Reklama

Głos w sprawie problemów przedsiębiorców zabrali lokalni. Wśród nich znalazł się Sławomir Czmal, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Stalowej Woli, który wyraził obawy w związku ze wzrostem cen energii, które mogą uniemożliwić prowadzenie dalszej działalności, za przykład podaje wysoki wzrost cen energii, natomiast tarcze antykryzysowe, w przypadku Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej kompletnie się nie sprawdziły.

W imieniu przedsiębiorców wypowiedziała się też Teresa Kubas-Hul, skrytykowała rząd Zjednoczonej Prawicy, który jej zdaniem nie widzi problemów małych rodzinnych firm.
Za przykład podaje m.in. rachunki wystawiane przez zakłady gazownicze, w których wzrost cen gazu sięga ponad 300%. Twierdzi że Polski Ład wprowadził chaos, który stwarza ogromny problem w interpretacji prawa.

Głos zabrali też Joanna Frydrych, Andrzej Szlęzak – Radny Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej oraz Robert Homicki  – pełnomocnik prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, w sprawach przedsiębiorczości.

Reklama
Poprzedni artykułRafał Strączek podpisał kontrakt z Bordeaux. We Francji zagra od lipca
Następny artykułTragedia pod Brzozowem. W pożarze zginęła 92-latka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj