Strona główna PRZEMYŚL Luna i Cedra na tropie kontrabandy. Papierosy ukryte w dachu pojazdu

Luna i Cedra na tropie kontrabandy. Papierosy ukryte w dachu pojazdu

0
Papierosy ukryte w dachu, fot. źr. KAS

Na drogowym przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ujawnili przemyt papierosów w ukrytych w nagrzewnicy, w dachu pojazdu oraz za deską rozdzielczą. Pomogły niezawodne psy służbowe – Luna i Cedra. 

Do kontroli szczegółowej został wytypowany samochód osobowy, którym podróżował 38-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy. Wyszkolone do wykrywania przemytu psy służbowe naprowadziły funkcjonariuszy na skrytki w pojeździe. W specjalnie przystosowanej do przemytu  desce rozdzielczej, dachu oraz nagrzewnicy wykryto łącznie 427 paczek papierosów produkcji zagranicznej.

Mężczyzna, z zawodu mechanik samochodowy, przyznał się do własności towaru, a w toku prowadzonych czynności wyjaśnił, że przeróbek w samochodzie dokonał samodzielnie. Zamierzał odsprzedać papierosy z zyskiem, a zarobione w nielegalny sposób pieniądze przeznaczyć na potrzeby rodziny. Kierowca stracił pojazd, który zajęto jako dowód rzeczowy w sprawie. Na poczet kary grzywny zabezpieczono 6 tysięcy złotych. W stosunku do sprawcy wykroczenia skierowano do Straży Granicznej wniosek o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu.

To jedna z wielu wpadek osób, które w ostatnim czasie usiłowały przemycać papierosy. Najczęściej ukrywane były one bagażu podręcznym, ale sporo osób podejmuje próbę ukrywania tego towaru w dużo lepiej zakamuflowanych skrytkach. Funkcjonariusze podkarpackiej KAS, tylko w ostatnich dniach znajdywali papierosy pod podłogą pojazdu, w tłumiku, w belce tylnego zawieszenia, dachu, nagrzewnicy, schowku na podnośnik oraz w ekspresie do kawy.

Poprzedni artykułPodczas kontroli drogowej okazał fałszywy dokument tożsamości. Grozi mu do 5 lat
Następny artykułGmina Raniżów oraz IPN w Rzeszowie zapraszają na „Spotkanie z Niepodległą”.
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here