Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów, które zostały wykopane podczas prac ziemnych przez operatora koparki. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne i stwierdzili, że jest to amunicja, granaty i mina przeciwpiechotna z czasów II Wojny Światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy.

Wczoraj przed godz. 14, dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku w rejonie ul. Krasińskiego w Lubaczowie. Według przekazanych informacji, podczas prac ziemnych, operator koparki wykopał skrzynię z której wysypały się granaty.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Na miejscu odnaleziono jeszcze jedną, częściowo odkrytą skrzynię, w której znajdowały się kolejne niewybuchy. W sumie odnaleziono 118 sztuk amunicji, 24 granaty, minę przeciwpiechotną i kostkę trotylu z czasów II Wojny Światowej. Z uwagi na zagrożenie przeprowadzono ewakuację mieszkańców pobliskiego domu i wstrzymano pracę na dwóch budowach. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu saperów.

źr. KPP Lubaczów