Strona główna KULTURA Lubaczów: Przed nami Jarmark Galicyjski oraz festiwale rapu, folku i disco polo

Lubaczów: Przed nami Jarmark Galicyjski oraz festiwale rapu, folku i disco polo

0
Reklama

Szykuje się weekend pełen atrakcji w powiecie lubaczowskim. Od dzisiaj do niedzieli w Oleszycach, Narolu i Gorajcu odbędzie się  cztery duże wydarzenia: Folkowisko, Oleszyce Rap Festiwal, Jarmark Galicyjski „Smaki Roztocza” oraz Oleszyce Disco Polo Sumer.

FESTIWAL FOLKOWISKO

Dziś w Gorajcu rozpoczyna się trwająca do niedzieli 8. edycja Folkowiska „Na wschód”. Wybrana dwukrotnie do grona najlepszych festiwali Europy, przełamuje stereotypowe myślenie o festiwalach i kulturze tradycyjnej. Folkowisko to co mamy najpiękniejsze na Wschodzie, opakowuje w nowe formy artystycznego wyrazu, łącząc je zarazem ze świetną folkową zabawą. Festiwal przyjazny rodzinom, vege, slow, a zarazem pielęgnujący kulturę tradycyjną w jej różnorodnych formach.
https://www.facebook.com/festiwalfolkowisko/

Reklama

JARMARK GALICYJSKI

Również dziś startuje w Narolu XIX Jarmark Galicyjski – Smaki Roztocza. Wydarzenie zainauguruje premierowy spektakl przygotowany przez Teatr Amatorski „FLORIANUM”. W piątek 13 lipca odbędzie się konferencja pn. „Dobrodziejstwo Polskich Lasów”. Na kulminację wydarzenia w sobotę przygotowano wiele atrakcji. Imprezą towarzyszącą Jarmarku będą rozgrywki sportowe piłki nożnej przeprowadzone na narolskim stadionie. Wokół rynku w Narolu odbędzie się wielobarwny Jarmark, który poprowadzi uczestników przez kiermasz rękodzielników, warsztaty ginących zawodów, ryneczek produktów tradycyjnych, pokazy i liczne konkursy kulinarne, nie zabraknie również miasteczka z atrakcjami dla dzieci. To wszystko w jeden dzień, a na scenie muzycznej wystąpi ciekawy zestaw zespołów od folkowych klimatów – Zespół Pieśni i Tańca VAGONAR ze Słowacji, z tym ambitniejszym repertuarem – THE HARPAGANS oraz DZIKIE JABŁKA, po muzykę współczesną i bardziej rozrywkową – DE MONO. Całe wydarzenie zwieńczy niedzielna rodzinna feta na stadionie sportowym.
https://www.facebook.com/events/1730709410328695/
OLESZYCE RAP FESTIWAL

8. edycja największego hip-hopowego festiwalu w południowo-wschodniej Polsce odbędzie się w sobotę 14 lipca na stadionie miejskim w Oleszycach. Gwiazdami festiwalu będą Paluch oraz KęKę. Organizatorem festiwalu jest agencja koncertowa UK-EVENT oraz Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Początek o godzinie 17. Trwa przedsprzedaż biletów. Szczegóły na wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/161411787918588/

OLESZYCE DISCO POLO SUMMER

W niedzielę 15 lipca na stadionie w Oleszycach odbędzie się pierwsza edycja festiwalu „Oleszyce Disco Polo Summer”. Wystąpią: Faster, Megustar, Maczo, Mikesh, Reflex oraz Lili. Początek o godzinie 18. Trwa przedsprzedaż biletów. Szczegóły na wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/188911425280834/

Reklama