Ponad 3 promile alkoholu miała w organizmie 29-latka, która kierowała oplem. Kobieta podwoziła do sklepu swoją sąsiadkę. Mieszkanka gminy Stary Dzików straciła prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj po godz. 16 dyżurny lubaczowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Starym Dzikowie kierowca opla może prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast udali się do tej miejscowości i na jednej z ulic, zauważyli opisywany samochód, którym podróżowały dwie kobiety.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującej okazało się, że ma ona ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 29-latka oświadczyła policjantom, że sąsiadka, która siedziała na miejscu pasażera poprosiła ją o podwiezienie do sklepu. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości pasażerki. Badanie wykazało, że miała ona ponad promil alkoholu w organizmie.

29-letniej mieszkance gminy Stary Dzików, która kierowała oplem, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadała przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy:

Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

źr. KPP Lubaczów