Jarosławscy policjanci zabezpieczali we wtorek miejsce odnalezienia trzech niewybuchów w Łowcach. Na znalezisko natknął się mężczyzna, który wykonywał prace ziemne na terenie swojej posesji. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne, a dyżurny zawiadomił saperów z Rzeszowa. Saperzy ujawnili kolejne niewybuchy oraz inne elementy.

We wtorek w Łowcach, policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów. Po południu mężczyzna, w trakcie wykonywania prac ziemnych na terenie swojej posesji, natknął się na przedmioty, które swoim wyglądem przypominały niewybuchy. Dyżurny jarosławskiej komendy skierował na miejsce policyjnego pirotechnika. Po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym miejsce to zostało oznaczone i zabezpieczone przez funkcjonariuszy, aż do czasu przyjazdu saperów.

Patrol Wojska Polskiego, w trakcie wykonywania czynności rozminowania, wykopał z ziemi i zabezpieczył 50 bomb lotniczych oraz 45 sztuk innych elementów.

Wszystkie niewybuchy zostały przekazane saperom. Z ustaleń wynika, że ujawnione bomby lotnicze pochodzą z okresu II wojny światowej.

źr. KPP Jarosław