Miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego z czasów II wojny światowej zabezpieczyli policjanci jarosławskiej jednostki. Niewybuch został ujawniony przez pracowników prowadzących budowę kanalizacji deszczowej przy drodze powiatowej w Łowcach. Został wstrzymany ruch, wyznaczono objazdy do czasu zabezpieczenia niewybuchu.

Wczoraj tuż po godz. 13, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu został powiadomiony o znalezieniu niewybuchu. Skorodowany pocisk został znaleziony przez pracowników, którzy wykonywali prace związane z przebudową drogi powiatowej w Łowcach. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren, gdzie odnaleziono niewybuch.

Na miejsce został skierowany policyjny patrol rozpoznania, który potwierdził, że zabezpieczony niewybuch jest pociskiem artyleryjskim o długości 22 cm, pochodzącym z czasów II wojny światowej. Pocisk został zabezpieczony.

Przypominamy: o każdym przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch należy informować Policję. W żadnym wypadku odnalezionych przedmiotów nie należy dotykać czy przenosić. Nie próbujmy ich także rozbrajać!

źr. KPP Jarosław