Strona główna POLSKA I ŚWIAT Liam potrzebuje pomocy. Chory na SMA walczy o każdy dzień

Liam potrzebuje pomocy. Chory na SMA walczy o każdy dzień

0
Reklama

Liam Tomaszewski to 16 – miesięczny chłopczyk, który choruje na SMA, rdzeniowy zanik mięśni. W styczniu br. wykryto u niego tą straszną chorobę. Ojciec dziecka, Piotr Tomaszewski pochodzi z Ruszelczyc, gm. Krzywcza, matka Katarzyna Popkiewicz z Radymna, woj. podkarpackie. Obecnie ta rodzina przebywa w Holandii, gdzie wyjechali do pracy, tam też urodził się mały Liam.

Rodzina zbiera na terapię genową, która w Polsce podawana jest w Lublinie. Chłopczyk waży już 11 kg, a terapia może być podana tylko do wagi 13,5 kg. Trwa walka z czasem. Uruchomione są zbiórki w Holandii, w Anglii i w Polsce na portalu siepomaga.pl/Liam. Łącznie rodzina ma uzbierane niespełna 2 mln zł, a trzeba ponad 9 mln zł.

Reklama

Można wpłacać pieniądze także w formie SMS:

Numer 72365
Treść 0108670 koszt 2,46 z VAT

Urząd Gminy Krzywcza, z której pochodzi ojciec dziecka zainicjował internetową akcję pod nazwą #krzywczachallenge, w ramach której publikowane są filmiki z wykonania 10 przysiadów przez przedstawicieli danej instytucji oraz nominowane kolejne 3,4 podmioty do kontynuacji challengu. Przy okazji instytucje te wpłacają datki na zbiórkę dla Liama. Takich challenge powstało już ok. 200 w całej Polsce i można je wyszukać wpisując w lupkę wyszukiwania na Facebooku: #krzywczachallenge. Challenge wykonują szkoły, przedszkola, urzędy miast i gmin, OSP, KGW, WORD- y. Nadleśnictwa, firmy prywatne i inne instytucje.

Akcję wspiera Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun i Starosta Przemyski Jan Pączek:

Apel o pomoc wystosował także Krystian Herba, wybitny sportowiec, rowerzysta z Rzeszowa na swoim profilu na Facebooku:

17 lipca br. zorganizowano Charytatywny Maraton Zumby na rzecz Liama Tomaszewskiego w Krzywczy.

Ponadto 2 biegaczy: Sławek Hadro i Łukasz Domin przebiegli ze Świnoujścia do Dubiecka pokonując dystans 1111 km wspierając przy tym trójkę dzieciaków, w tym m.in. Liama Tomaszewskiego. Akcja nosiła nazwę „Przez Polskę dla serca i krwi”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!