Policjanci zatrzymali 31-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Mężczyzna używał wobec niej siły fizycznej, groził jej pobiciem, a nawet przetrzymywał w piwnicy, aby wycofała swoje zeznania. Sąd Rejonowy w Leżajsku zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie.

Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, zatrzymali 31-letniego mieszkańca Leżajska, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. Jak ustalili śledczy mężczyzna wszczynał awantury, wyzywał i groził swojej żonie, a także bił ją ręką po twarzy. Ponadto przetrzymywał ją w piwnicy, aby wycofała swoje zeznania w prowadzonym przeciwko niemu postępowaniu karnym.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił prokuratorowi na postawienie mężczyźnie zarzutów znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną oraz wywierania na nią wpływu, w celu wycofała swoich zeznań.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Leżajsku przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

źr. KPP Leżajsk