Strona główna LEŻAJSK Leżajsk: Poseł walczy o pacjentów

Leżajsk: Poseł walczy o pacjentów

0
Reklama

W czwartek Poseł PiS Jerzy Paul zgłosił do Prokuratury Rejonowej w Leżajsku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa dotyczy narażenia pacjenta na utratę zdrowia lub życia, który trafił do szpitala w Leżajsku. Decyzją dyrektora szpitala Mariana Furmanka, karetki „państwowego” mają utrudniony dostęp do podjazdu SOR. Blokuje go własnymi karetkami transportowymi. W sprawie odblokowania podjazdu ratownicy zmuszeni byli wzywać Policję.
Według lek.med. Iwanny Demydy-Musiał, dyrektor ds. lecznictwa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie stan konfliktu i blokowania podjazdu ich karetkom trwa od kwietnia br.
– Zaistniały tam konflikt i eskalacja niezrozumiałych działań obecnego dyrektora placówki Pana Mariana Furmanka oraz całkowity brak reakcji organu nadzorującego jakim jest starosta Marek Śliż, zmusił mnie do zdecydowanych kroków. Stawką jest przecież zdrowie i życie mieszkańców powiatu leżajskiego, czyli nas wszystkich – wyjaśnia Jerzy Paul, poseł na Sejm RP. W środę zażądał od starosty Śliża wyjaśnień i powiadomił odpowiednie instytucje rządowe i samorządowe. – W sytuacji kiedy chodzi o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, musiałem zgłosić tę sprawę również do Prokuratury Rejonowej w Leżajsku – dodaje poseł Jerzy Paul.

Reklama