Strona główna KOLBUSZOWA Leszcze, Kolbuszowa: Ciągnik przejechał 50-latka

Leszcze, Kolbuszowa: Ciągnik przejechał 50-latka

0

Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, w którym ucierpiał mieszkaniec gminy Niwiska. Pracujący przy koszeniu łąki mężczyzna, został przejechany przez ciągnik. Rannego 50-latka przetransportowano helikopterem do szpitala. Policjanci przypominają o zagrożeniach związanych z pracami w rolnictwie i apelują o ostrożność.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 7.30 w Leszczach, gmina Niwiska. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 50- letni mieszkaniec tej gminy wyjechał rano ciągnikiem kosić pole. Stojący w polu z włączonym silnikiem ciągnik zauważył sąsiad mężczyzny, którego zaniepokoił fakt, że nie widział kierującego nim 50-latka. Podbiegł do pojazdu i zauważył leżącego obok ciągnika mężczyznę. Natychmiast pobiegł wezwać pomoc.
Na miejsce pojechały służby ratunkowe. Ranny 50-latek został przetransportowany helikopterem do szpitala. Jak ustalili policjanci mężczyzna prawdopodobnie wjechał ciągnikiem w rów i  ratując się zeskokiem z pojazdu wpadł pod jedno z kół traktora.
Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i ciągnika. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie 50-latka. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Poprzedni artykułTuszyma: Motorowerzysta zderzył się z busem. Zmarł w szpitalu
Następny artykułLubaczów: Włamywacze zatrzymani, skradzione przedmioty odzyskane