Strona główna BIESZCZADY Leszczawa Dolna: Śmiertelny wypadek z udziałem ukraińskiego autobusu

Leszczawa Dolna: Śmiertelny wypadek z udziałem ukraińskiego autobusu

0
Reklama

Ukraiński autobus na ostrym zakręcie zmienił pas ruchu i spadł ze skarpy. W wyniku stoczenia się pojazdu śmierć poniosło 3 osoby, 18 w ciężkim stanie przewieziono do szpitala. Trwają prace przewracania pojazdu.


Do wypadku doszło przed północą na drodze krajowej nr 28. Podróżni jechali na wycieczkę autokarową z Lwowa do Wiednia.
W Leszczawie Dolnej na ostrym zakręcie kierowca zjechał z właściwego pasa, po czym autokar stoczył się z jedni na skarpę, kilkakrotnie koziołkując. Z tego, co udało nam się ustalić, autokar przebił barierę energochłonną na tzw. zakręcie śmierci i uderzył w stojący na zakręcie drewniany krzyż upamiętniający ofiary wypadków drogowych w tamtym miejscu.
W wyniku wypadku śmierć poniosło 3 osoby, 18 w stanie ciężkim przebywa w szpitalach w Sanoku i Przemyślu. 20 osób przebywa w szkole w Leszczawie Dolnej, gdzie zorganizowano punkt pomocy poszkodowanym. Autokarem podróżowało 54 osoby, w tym dzieci.
Pojazd kierował się w kierunku Krościenka, na przejście graniczne ze Słowacją. Obecnie trwa akcja podnoszenia pojazdu. W tej chwili autokar jest już podniesiony. Droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. PAP podaje, że nie wiadomo czy wśród ofiar jest kierowca, a także, że nie wiadomo czy pozostałe osoby przebywajace w szpitalach przeżyją: „Dodał, że liczba ofiar śmiertelnych może ulec zmianie. – powiedział w rozmowie z PAP Jan Czech z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego”.
źr. PAP, KWP
 

Reklama
Poprzedni artykułJazda samochodem za grosze, czyli podstawy ekologicznej jazdy
Następny artykułŻyznów, Strzyżów: Jutro odsłonięcie tablicy Żołnierzy Niezłomnych