Strona główna BIESZCZADY Lesko: Policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Grozi im 12 lat więzienia

Lesko: Policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Grozi im 12 lat więzienia

0
Reklama

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu leskiego. Mężczyźni zaatakowali 29-latka i zabrali mu pieniądze, alkohol i papierosy. Policjanci zatrzymali sprawców i przedstawili im zarzuty. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.


Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy, w jednym z leskich pensjonatów. Jak ustalono do pokoju hotelowego, w którym spał 29-latek wtargnęło dwóch nieznanych mężczyzn i dotkliwie go pobiło. Następnie sprawcy wykorzystali bezbronność mężczyzny i zabrali mu pieniądze, alkohol i papierosy, po czym uciekli z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony na pomoc wezwał policjantów.
Powiadomieni o tym zdarzeniu funkcjonariusze, rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania sprawców. Kilka godzin później napastnicy zostali zatrzymani i trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Leska, w wieku 21 i 30 lat. Jeden z nich był już wcześniej karany za rozbój i odbywał za to karę pozbawienia wolności.
Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu rozboju. Obaj decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.
Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułRzeszów: Sensacyjne odkrycie na cmentarzu Pobitno
Następny artykułRopczyce: Wracając do domu zgubił się w lesie. Znalazła go policja