Strona główna PRZEMYŚL Laur Ziemi Przemyskiej dla lek. Włodzimierza Bodnara

Laur Ziemi Przemyskiej dla lek. Włodzimierza Bodnara

49
0

W dniu wczorajszym w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przemyślu odbyła się uroczysta gala wręczenia Statuetki  Przemyski „LAURTERRA PREMISLIENSIS” oraz honorowych medali „LIDER SUKCESU”, która zorganizowana została z inicjatywy Przemyskiego Konwentu Społeczno-Gospodarczego.


Zebranych powitał gospodarz miejsca Jan Pączek Starosta Przemyski, następnie głos zabrał Jan Piszak Prezes Przemyskiego Konwentu Społeczno-Gospodarczego wprowadzając zebranych w motywy jakie kierowały kapitułą, która postanowiła wyróżnić  statuetką i medalem osoby wyróżniające się w swojej działalności społeczno-gospodarczej.
Następnie zabrał głos Jerzy Góralewicz Przewodniczący Kapituły Statuetki „LAURTERRA PREMISLIENSIS” odczytując uchwałę nr 2/2021 w sprawie nadania Statuetki „LAURTERRA PREMISLIENSIS” dla  lek. Włodzimierza Bodnara z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Optima w Przemyślu. Doceniono tym samym jego „szczególne zasługi i osiągnięcia w opiece medycznej nad mieszkańcami Ziemi Przemyskiej oraz duże sukcesy w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19.”



Lek. Włodzimierz Bodnar, jako pierwszy w Polsce, rozpoczął leczenie amantadyną pacjentów chorych na COVID-19. Lek wypróbował najpierw na sobie. Do szerszego grona odbiorców dotarł poprzez media, szczególnie te społecznościowe.
Statuetkę wręczyli: Jan Pączek Starosta Przemyski oraz Wojciech Bakun Prezydent Miasta Przemyśla.
źr. Starostwo Powiatowe Przemyśl