Strona główna ŁAŃCUT Łańcut: Zarekwirowano warte 72 tys. maszyny do gier hazardowych

Łańcut: Zarekwirowano warte 72 tys. maszyny do gier hazardowych

0

Wspólne działania łańcuckich policjantów i Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zarekwirowania 6 „jednorękich bandytów”. Maszyny, służące do urządzenia nielegalnych gier hazardowych, znajdowały się na terenie Łańcuta, a ich wartość oszacowano na 72 tys. zł.


W ubiegłym tygodniu łańcuccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Rzeszowie prowadzili działania kontrolne na terenie powiatu łańcuckiego. W dwóch lokalach na terenie miasta funkcjonariusze ujawnili łącznie 6 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych. Ich wartość oszacowano na 72 tys. zł.
Maszyny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Krajowa Administracja Skarbowa z Rzeszowa.
Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017 r. nie można urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.
źr. KPP Łańcut

Poprzedni artykułRzeszów: Odpowie za nielegalną dystrybucję płatnych kanałów
Następny artykułJasło: Groził, że się utopi. Przez telefon pomagał mu policjant