Strona główna ŁAŃCUT Łańcut: Za nami debata przedwyborcza kandydatów do parlamentu

Łańcut: Za nami debata przedwyborcza kandydatów do parlamentu

0
Reklama

W czwartek 10 października w galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie odbyła się debata kandydatów do Sejmu oraz Senatu z naszych okręgów wyborczych.


W debacie udział wzięli przedstawiciele ogólnopolskich komitetów do Sejmu oraz kandydat do Senatu RP.
PSL reprezentował Jan Magoń, PiS Kazimierz Gołojuch, SLD Agnieszka Itner, Konfederację Krzysztof Mazur, KO Zdzisław Gawlik. Jako kandydat do Senatu pojawił się Maciej Masłowski, z własnego lokalnego komitetu.
Debata składała się z kilku części. W każdej z nich kandydaci mieli kolejno odpowiadać na pytania zadawane przez prowadzącego, bądź pytania między sobą i z publiczności.
W dwóch pierwszych rundach każdy z kandydatów miał przedstawić po kolei trzy najważniejsze założenia polityczne własnego komitetu, dwa największe problemy powiatu łańcuckiego i gmin, wchodzących w jego skład, w jaki sposób dany parlamentarzysta w imieniu komitetu pomógłby zwalczyć dany problem. W następnej rundzie pytań kandydaci mieli odpowiedzieć jak zapatrują się na obecny system samorządowy, podział administracyjny i czy są za decentralizacją urzędów.
Kolejno kandydaci zadawali pytania między sobą, mogli polemizować i dyskutować z oponentami. Do kandydatów skierowane zostały także pytania z sali, od publiczności, a w ostatniej rundzie, każdy z kandydatów mógł krótko zachęcić do oddania głosu właśnie na niego.

Reklama