REKLAMA

Łańcut: XI spotkanie z cyklu „Akademia Niepodległości”. O Dmowskim, KNP i Armii Polskiej we Francji

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie i Muzeum-Zamek w Łańcucie zapraszają w piątek 29 listopada o godz. 17:00 na kolejną odsłonę wykładów realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu „Akademia Niepodległości”. Spotkanie odbędzie się w d. Kasynie Urzędniczym (wejście od ul. Zamkowej).

W programie wystąpienia:

  • „Roman Dmowski i Komitet Narodowy Polski, a Armia Polska we Francji w 1917-1919” – dr hab. Krzysztof Kaczmarski (IPN Oddział w Rzeszowie),
  • Prezentacja albumu Jolanty Mysiakowskiej-Muszyńskiej i Wojciecha Muszyńskiego Architekt Wielkiej Polski. Roman Dmowski (1864-1939)” – dr Wojciech Muszyński (IPN Oddział w Warszawie) 

„Akademia Niepodległości” jest cyklem spotkań, obliczonym na lata 2017-2021. W tym czasie pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej oraz zaproszeni goście, przedstawią – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

24-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)