Intensywne opady śniegu oraz ujemne temperatury sprawiły, że na drogach powiatu było bardzo ślisko. Pomimo to wielu kierujących nie dostosowało prędkości do warunków panujących na jezdni i zakończyło jazdę w rowie czy w zderzeniu z innym pojazdem. 

Od początku tygodnia łańcuccy policjanci 8-krotnie interweniowali w związku ze zdarzeniami, do których doszło na drogach naszego powiatu. W większości przypadków doszło jedynie do porysowania lakieru. W pozostałych nie obyło się bez pomocy medycznej i holowania rozbitych samochodów.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek, na ul. Mickiewicza w  Łańcucie. W stronę centrum miasta pojazdem marki Daewoo, jechał 79-letni mieszkaniec Łańcuta. Mężczyzna na śliskiej nawierzchni utracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruch. Tam doszło do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka peugeotem. W wyniku wypadku do szpitala trafił 45-letni kierowca peugeota.

Policjanci po raz kolejny apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Zdejmijmy nogę z gazu, gdyż na śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg. Zachowajmy także bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do zderzenia.

źr. KPP Łańcut